W relacji z naturą

Jestem człowiekiem lasu, który zawodowo pracuje jako psycholog.

Od 10 lat mieszkam w domu pod lasem z moimi psami, które są dla mnie nauczycielami równowagi w życiu, na równi z przyrodą, która nas otacza. Praktykuję jogę, medytację i mindfulness (najchętniej w przyrodzie). Jestem super uzależniona od czytania książek z kubkiem herbaty w ręku.  Na urlop jeżdżę najczęściej „do innego lasu” albo w góry.

W relacji z naturą nie jest pomysłem, który wychodzi z głowy, z warsztatów czy książek. Jest moim prywatnym, osobistym i bardzo intymnym doświadczeniem, wspartym moją wiedzą  z obszaru psychologii i obszaru relacji człowieka z naturą. Chcę się z Wami dzielić doświadczeniem, które mam, które odbieram wszystkim zmysłami. Zapraszam do czegoś, co jest super bazą w moim życiu, jest mocne, wrażliwe i autentyczne.

Wszystkie moje produkty są projektami autorskimi. Są połączeniem czternastoletniej praktyki psychologicznej opartej na: Teorii Więzi Johna Bowlby neurobiologii społecznej oraz mindfulness i doświadczeniem dziesięcioletniego życia w domu pod lasem. Moja relacja z naturą jest relacją partnerska, gdzie natura jest podmiotem który nas wspiera, ponieważ naturalnie jesteśmy jej częścią. Możemy z niej czerpać z szacunkiem dla jej reguł nie naruszając integralności.

W czasie wspólnej praktyki ze mną dostaniecie doświadczenie, które będzie Was wspierać w samoregulacji, pełnym korzystaniu ze wszystkich zmysłów, rozumieniu tego, jak natura wpływa na układ nerwowy człowieka. Zdobędziecie świadomość systemowego działania przyrody. Poznacie techniki oddechowe i relaksacyjne.

Moja filozofia zawodowa:

Kontakt z naturą nie jest dla mnie wprowadzeniem jakiejś nowej jakości. Każdy z nas rodzi się z gotowością do tego rodzaju kontaktu i bycia w przyrodzie.  Tracimy go w trakcie dorastania, w kulturze ciągłego pośpiechu i produktywności.  Kąpiele leśne, kontakt z natura, są nie tylko potwierdzonym przez badania naukowe sposobem na powrót do wewnętrznej równowagi, obniżenia poziomu stresu i bycia w kontakcie ze sobą, ale też czymś co praktykuję codziennie, co jest dla mnie naturalne i jest częścią mojego życia. Wiem,  że  bez bycia w kontakcie z naturą nie byłabym stanie doświadczać rzeczywistości w pełny sposób.

Wspieram moich klientów w zbieraniu doświadczeń i pogłębianiu wiedzy dotyczącej samopoczucia człowieka w kontakcie z natura. W wykorzystywaniu wszystkich zmysłów w odbiorze otoczenia w którym nie doświadczamy przebodźcowania i nadmiernego pobudzenia. Wykorzystując  wpływ natury na nasz układ nerwowy pomagam ludziom w samoregulacji, znajdowaniu wolniejszych chwil w zbyt szybkim trybie życia, odnajdywaniu kontaktu z samym sobą, czy w radzeniu sobie ze stresem przez rozwój umiejętności bycia „tu i teraz”.

Pracuję ze wszystkimi osobami, także z dziećmi, które szukają w sobie przestrzeni do kontaktu z natura, lasem, przyrodą, zatrzymania w codziennym biegu i kontaktu ze sobą.

Moja oferta:

I. LEŚNE PRAKTYKI ODDECHOWE zajęcia dla osób dorosłych lub młodzieży. Autorskie połączenie dbania o swój układ nerwowy w naturze (las lub łąka leśna) oparte na jodze mindfullness oraz teorii poliwagalnej. Zajęcia trwają godzinę i mogą odbywać się indywidualnie lub w grupie.

II.  W KONTAKCIE Z NATURĄ  zajęcia mega praktyczne, dla dorosłych i młodzieży, skupione na otwieraniu „zamkniętych” przez nadmiar bodźców zmysłów  i obieraniu otaczającej nas przyrody za pomocą wszystkich dostępnych zmysłowych sposobów. Skierowane do osób, które szukają sposobów na samoregulację i radzenie sobie ze stresem. Zajęcia trwają godzinę i mogą odbywać się indywidualnie lub w grupie.

III. TROPIENIE UWAŻNOŚCI dwugodzinne zajęcia dla dzieci, które mogą odbywać się grupowo max 6 osób i indywidualnie. To praktyka uważności i elementy technik oddechowych  połączona z szukaniem tropów i śladów zwierząt, oglądaniem drzew i roślin oraz słuchaniem głosów ptaków.